Archive for January 2013

social event : ALBANIAN AVANT-GUARD ARCHITECTURE

Pershendetje,   Do te doja t’ju ftoja ne nje seri te ngjeshur eventesh kete fundjave. Keto aktivitete organizohen ne bashkepunim te ngushte me Arch_House dhe Googoats dy nga ambientet me aktive te arkitektures ne Tirane.   ALBANIAN AVANT-GUARD ARCHITECTURE . Do te kete Ekspozite, pije, muzike, prezantime, […]

lexo me teper...

Takimi 17 Janar 2013

Takimi 17 Janar 2013

Ju bejmë me dije se në datën 17 Janar 2013 u mbajt takimi i radhes i anëtarëve të Unionit Shqiptar Të Arkitektëve, Urbanistëve e Planifikuesve Urban. Në këtë mbledhje morën pjesë rreth 50 prej anëtarëve duke përfshirë dhe anëtarët themelues. Mbledhja u hap me prezantimin e broshures […]

lexo me teper...