Nxitje

social event : ALBANIAN AVANT-GUARD ARCHITECTURE

Pershendetje,

 

Do te doja t’ju ftoja ne nje seri te ngjeshur eventesh kete fundjave. Keto aktivitete organizohen ne bashkepunim te ngushte me Arch_House dhe Googoats dy nga ambientet me aktive te arkitektures ne Tirane.

 

ALBANIAN AVANT-GUARD ARCHITECTURE .
Do te kete Ekspozite, pije, muzike, prezantime, dije, frymezim, persona interesant e shume shume te tjera.

… Dt 01.02.2013

@21.00 – 22.00
Do te celim ekspoziten mbi arkitekturenbaskekohore ne trojet shqipfolese ku vemendja nuk do te jete vetem tek Tirana por kudo, ne cdo qytet ku ka shqiptare. Ku po shkojne qytetet tone? Jemi ne drejtimin e duhur? Si performojne yjet e arkitektures ne Shqiptari? Po arkitektet shqiptare ne bote? Keto dhe shume pyetje te tjera do te ngrihen nepermjet ekspozites, Do te kete brusketa dhe vere nga shtepia !!!

@22.00 – 04.00
Elios Kovaci dhe Invisible Kid do te permbysin situaten e qete e do ta kthejne Arch_House ne nje vend ku pihet, kercehet dhe festohet. 7 ore muzik e nje cilesie tjeter !!!

Dt 2.2.2013

@ 18.00 ne Googoats
3 prezantime nga 20 minate me 20 slide secili. Do te flasim per Arkitekturen ne Shqiperi, Kosove dhe Arkitektet Shqiptare ne bote. Prezantuesit jane surprize !!!

 

Info rreth eventit : https://www.facebook.com/events/226496720820308

 

Info rreth Arch_House : https://www.facebook.com/archhouse.1

 

Info rreth Googoats :  https://www.facebook.com/Googoats

 

Ju mirepresim

poster web vendndodhja Arch_House

Comments are closed.